Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü fehva. Ancak bu dü fehva konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online allıkışveriş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-tecim siteleri yürekin eleştiri olan bu dü fehva, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her dü fehva da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı olabilir, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu alfabemızda mevsim mevsim birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı biraz daha harishava ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması yürekin yapılan çallıkışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam havaı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk artışı işlemlerinin hepsine denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini pozitifrmaya yönelik bir çallıkışma olan SEM, alıcı kitlesini yetiştirmek açısından da epey önemlidir. Hassaten SEM çallıkışmaları ile trafiğinizi anlık ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da aşina SEO çallıkışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çallıkışmalardır. SEM belirli bir bütçe yürekin verilen reklamları kapsarken SEO çallıkışmaları belirli anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde etmek yürekin yapılan çallıkışmalardır. Gelin, bu zıtlaştırmayı biraz daha harishava.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çallıkışmaları arasındaki ayırt; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret zıtlığında, SEO’nun ise yürekerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde strüktürlabilmesidir. Kısaca SEO yürekin en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi yürekin yeni bir ödeme strüktürlmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayırt da hızdır. SEM çallıkışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük müddet içinde pozitifrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çallıkışmaları ise uzun soluklu çallıkışmalardır. SEO çallıkışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalısınız.

Bu dü dijital pazarlama fehvaı arasındaki bir öbür önemli ayırt da doğallıktır. SEM çallıkışmaları ücretli reklam çallıkışmaları olduğu yürekin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çallıkışmalarında bu tavır değişikdır. SEO çallıkışmaları daha doğal uygulamaları kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk sıkıntısızışı sağlamlar.

Bu dü fehva, yürekerik itibarıyla da farklılık gösterir. SEO çallıkışmalarındaki yürekerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çallıkışmalarında ise gaye daha ticari olduğu yürekin yürekerikler SEO çallıkışmalarındaki kabil olmayabilir.

Ancak bu düşünmek değildir ki SEM yürekerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü fehva arasındaki yürekerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha hayır ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine için ikisinden de faydalanılabilir.
Yazgımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam etmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Yoğaltıcı Davranışları: Sayısal Tahavvülün Yükselişi alfabemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://damlasulamasistemleri.name.tr/ https://dijitalpazarlamasirketi.name.tr/ https://icmimar.name.tr/ https://tarihieskiyunanevleri.name.tr/ https://facebooksosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://whichdosports.enpatika.com/ https://howtoinvest.enpatika.com/ https://whatexchangeisthecoin.enpatika.com/ https://whatisprefab.enpatika.com/ https://howmuchissilver.enpatika.com/
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al