Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk sağlamlığı dair çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihinsel ve içtimai sağlamlıklarını korumak ve iyileştirmek dâhilin birşunca çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşfakat şartlarını düzeltmek dâhilin birşunca çalışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlamlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu akit, bütün çocukların sima haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin alınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk sağlamlığı dair çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve popülasyon grupları ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Katkısızlıklı gıdaların, şerif akarsu ve temiz koşullarının sağlamlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çalışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin yerısilsile çocukların er yaşta okuma dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlamlanması mevzularında çalışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların sağlamlıklı yaşam sürdüklerinden emniyetli çıkmak dâhilin jurnal ihtiyaçların muhaliflamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlamlıklı beslenmelerine yardımcı çıkmak, hastalıklardan korunmalarını tedarik etmek, içme suyunun hijyenik olmasını tedarik etmek, familya hekimliği ve afiyet hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birşunca mevzularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çalışmalar mimarilmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk sağlamlığı konusunu öncelikli bir mevzu olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların sağlamlıklı ve ışıklı bir meslek sürmeleri dâhilin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziki ve zihinsel sağlamlıklarını koruyacak afiyet hizmetleri, aşılama programları, hijyenik yaşam koşulları, sağlamlıklı tagaddi ve emniyetli çocukluk devri kadar mevzularda müşterek devinme etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milletler, çocukların yetişek haklarının korunması ve geliştirilmesi dair da çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve yeksan şartlarda yetişek haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair meydana getirilen çalışmalar, cihan çapında sağlamlıklı bir meslek sürmelerine etki etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi dâhilin öncelikli olarak ele alınmaktadır. Bütün cihan ülkeleriyle ortaklaşa iş yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birşunca çalışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin birlikte geçmiş yarıyıl umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun temameler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk sağlamlığı mevzularında önemli akıbetlar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile temamelerinde sadece çocukların sağlamlıklı ve ışıklı bir meslek sürdüklerine yardımcı çıkmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, bütün cihan çapında çocukların sağlamlıklı ve adaletli bir meslek sürdüklerine yardımcı çıkmak dâhilin çalışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://damlasulamasistemleri.name.tr/ https://dijitalpazarlamasirketi.name.tr/ https://icmimar.name.tr/ https://tarihieskiyunanevleri.name.tr/ https://facebooksosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://whichdosports.enpatika.com/ https://howtoinvest.enpatika.com/ https://whatexchangeisthecoin.enpatika.com/ https://whatisprefab.enpatika.com/ https://howmuchissilver.enpatika.com/
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al