Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına cephe veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında akıllıca adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve maksat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arazi tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem kontak göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi yaratmak, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz zait haber sahibi çıkmak istiyorsanız, birkötü terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine nazaran belirlenir ve birkötü kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki olaylar hakkında haber verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur midein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi evetşfakat şekline nişanlık fiyat.

Burç yorumlaması hakkında çok zait haber sahibi çıkmak midein, astroloji terminolojisine aşina çıkmak önemlidir.

Had Mazmunı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında haber verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğfiilimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz dayanıklı çok laf hakkında haber verme dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://damlasulamasistemleri.name.tr/ https://dijitalpazarlamasirketi.name.tr/ https://icmimar.name.tr/ https://tarihieskiyunanevleri.name.tr/ https://facebooksosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://whichdosports.enpatika.com/ https://howtoinvest.enpatika.com/ https://whatexchangeisthecoin.enpatika.com/ https://whatisprefab.enpatika.com/ https://howmuchissilver.enpatika.com/
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al